Вакцинація від коронавірусної інфекції COVID-19 в Одеській області.

На Одещині станом на 21.10.2021 року проведено 813708 щеплень, у т. ч. за останню добу 18224. Від початку вакцинальної кампанії в області отримали одну дозу 465607 осіб, дві дози – 348101.

Детальніше про вакцини, які використовують в Україні
✔ Ковішелд від AstraZeneca.
Це векторна вакцина, розроблена британсько-шведською компанією AstraZenecа та Оксфордським університетом.

Вакцина дозволена до використання для людей віком від 18 років і старше. Вона схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) для екстреного використання і пройшла перевірку Європейським агентством з лікарських засобів (EMA).

Поза Європою цю вакцину випускають в Республіці Корея та Індії на потужностях Serum Institute of India.

Для імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з рекомендованим інтервалом 12 тижнів.

🔹 22 лютого 2021 року Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) зареєструвало вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.

✔ Pfizer/BioNTech.
Вакцина Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Вакцину внесено до списку вакцин для екстреного використання ВООЗ і дозволено для екстреного використання у
США, Великій Британії, Канаді та ЄС.
Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 21–28 днів.

🔹 22 лютого 2021 року вакцину Pfizer/BioNTech проти COVID-19 зареєстровано в Україні для екстреного медичного застосування.

✔ Sinovac Biotech.
Вакцина CoronaVac — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech, що спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу. Її дозволили до використання Бразилія, Чилі, Китай, Туреччина, Індонезія та низка інших країн.
Вакцина схвалена ВООЗ для екстреного використання.
Необхідні дві дози вакцини з рекомендованим інтервалом у 28 днів.

🔹 Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало цю
вакцину 9 березня.

✔ Moderna.
Це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (NIAID), США. Має кодову назву mRNA-1273 та торговельну назву Spikevaxтм.Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів.