Одеський муніципальний музей особистих колекцій імені О. В. Блещунова створює проєкт на основі найбільшої колекції віял серед державних музеїв України «Віяло — епоха відродження».

Про що повідомляють в Одеській міській раді.

Як йдеться, у Домі Блещунова зібрана найбільша колекція віял серед державних музеїв України (45 одиниць). Вона включає унікальні пам’ятки країн Європи та Азії ХVIII-ХХ століть. У колекції представлені кілька типів складаних віял, виготовлених з шовку, мережива, паперу, пластин слонової кістки, рогу, черепахового панцира.

Впродовж двох десятиріч тривало системне відродження колекції реставраторами Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Одночасно співробітники музею проводили обробку експонатів для видання наукового каталогу, фахова мета якого — розробка та введення в професійний обіг спеціальної термінології (тезаурусів). Це допоможе в вирішенні актуальної проблеми вітчизняної музейної галузі — створенні електронних баз даних за допомогою тезаурусів з урахуванням їх відповідності міжнародним стандартам з метою взаємодії між фахівцями, в тому числі за межами країни.

Крім того, в рамках проєкту «Віяло — епоха відродження» музейники проводять ряд заходів. Так, музей пропонує всім охочим спробувати стати майстром репортажної зйомки і надіслати фото людей з віялами з будь-яких точок земної кулі на пошту viyalo2021@ukr.net до кінця жовтня 2021 року. Найцікавіші авторські фотографії прикрасять виставку, яку музейники готують у рамках проєкту.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.


Довідка: У зібранні Дому Блещунова, крім живопису і графіки, основний акцент поставлений на колекціях декоративно-прикладного мистецтва. Таких колекцій у музеї представлено понад десять. Велика їх частина включає в себе твори як вітчизняні, так і західноєвропейські, а також країн південно-східної Азії. Це колекції: порцеляни та скла, тканин і меблів, сфрагістики та нумізматики, ювелірних виробів, перегородчастої емалі і мідного литва, флакончиків для нюхального тютюну і виробів з бісеру, жіночих і чоловічих аксесуарів.