В Одеській обласній раді розглянули питання щодо допомоги Біляївській багатопрофільній лікарні, в минулому ЦРЛ.

03 листопада постійна комісія облради з питань охорони здоров’я та соцполітики під головуванням Дмитра Чапіра, включила до порядку денного розгляд звернення трудового колективу лікарні та заслухала доповідачів.

Як стало відомим, кредиторська заборгованість по заробітній платі вже ліквідована за кошти НСЗУ, але в лікарні існує гостра нестача персоналу — медичних бригад, матеріального забезпечення — зокрема кисню у необхідному об’ємі, оплати енергоносіїв. Також у лікарні не завершена повною мірою оптимізація кадрів.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я ОДА, Наталії Одарій-Захар’ївої, починаючи з ведення карантину в минулому році, лікарня отримала за рахунок обласного бюджету медикаменти, концентратори, засоби запобігання поширенню COVID-19 та додатково перераховуються трансферти на страхування медиків. Додатково побудована міні-киснева станція та передані гуманітарні ІВЛ.

Голова постійної комісії наголосив, що лікарня, яка потребує допомоги, повинна її отримувати не лише з державного, або обласного бюджетів, а насамперед із міського. Адже Біляївська міськрада на сьогодні є власником медичного підприємства та здійснює безпосереднє управління ним. Лікарня є бюджетоутворююча для міської громади. 

В ході тривалого розгляду питання, Постійна комісія підтримала сформовані головою висновки та рекомендації. А саме рекомендувала Біляївській багатопрофільній лікарні провести необхідну оптимізацію, налагодити співпрацю з міською громадою, від якої залежить подальше функціонування підприємства.

Також при фінансовій можливості, депутати обласної ради підтримали здійснення допомоги багатопрофільній лікарні в рамках цільової програми «Здоров’я Одещини».  

Більше у нашому відеорепортажі: