Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради проводить курс тематичних тренінгів щодо впровадження гендерної рівності у життя громади Одеси.

Як повідомляють у міськраді, 4-5 листопада в адмінбудівлі Центру надання адміністративних послуг пройшли тренінги у двох групах з таких напрямків: впровадження гендерної чутливості та гендерно орієнтованого бюджетування.

У тренінгу взяли участь представники профільних департаментів, управлінь, комунальних закладів і підприємств Одеської міської ради.

На тренінгах під керівництвом експерта з ґендерних питань, віце-голови Ради ГО «ЕдКемп Україна» Олени Масалітіної обговорювалися наступні теми:

  • гендерна чутливість як складова професійної компетентності в аспекті державної політики рівних прав і можливостей та попередження й подолання дискримінації;
  • гендерно орієнтоване бюджетування як складова аналізу, планування й прийняття рішень у діяльності органів місцевого самоврядування.

Під час тренінгів учасники розглянули поняття «гендер», ознайомились з нормативно-правовою базою для забезпечення рівності жінок і чоловіків, обговорили питання подолання стереотипів щодо соціальних ролей жінок та чоловіків.

Також учасники аналізували прояви і ознаки гендерної нерівності та дискримінації у сфері професійного розвитку, навчались гендерній чутливості та гендерній культурі.

Крім того, в ході тренінгу обговорювалися особливості гендерно орієнтованого бюджетування для врахування потреб жінок і чоловіків під час підготовки та реалізації міських програм в інтересах громади міста Одеси.

Як йдеться, за результатами отриманих знань, ті учасники тренінгу хто успішно пройшли тестування, отримають відповідні сертифікати.