В Одесі викрито схему з виготовлення та розповсюдження на території Одеси підроблених сертифікатів вакцинації проти COVІD-19.

Про що повідомляють у Суворівській окружній прокуратурі м. Одеси.

До складу групи осіб, причетних до схеми розповсюдження фальсифікованих COVІD-сертифікатів, входили медичні працівники одного з Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста Одеси.

За даними слідства, лікарка зі своїм знайомим чоловіком розробили злочинну схему, відповідно до якої її приятель — «посередник» отримував від клієнтів гроші та передавав медпрацівниці. Лікарка, в свою чергу, фактично не проводячи щеплення та не бачивши в очі людини, вносила до електронної медичної системи «HELSI» недостовірні відомості про проходження вакцинації проти COVІD-19.

Після внесення недостовірних даних в систему «HELSI» COVІD-сертифікат автоматично формувався в мобільному застосунку «ДІЯ», а паперовий сертифікат можна було отримати особисто у посередника.

Проведення такої оборудки коштувало 2 000 гривень.

У ході обшуків за місцями мешкання та роботи фігурантів вилучені мобільні телефони з переписками із клієнтами, банківські картки, на які надходили від них кошти за неправомірні дії, оргтехніка та медична документація з записами про псевдовакцинацію, в тому числі підроблені COVІD-сертифікати та інші речові докази протиправної діяльності.

Наразі правоохоронці вирішують питання щодо повідомлення вказаним особам про підозру за ч. 3 ст. 354, ч. 2 ст. 361 КК України та обрання запобіжного заходу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Викриття злочинців відбувалося Прокурорами Суворовської окружної прокуратури м. Одеси спільно зі співробітниками Управління СБУ в Одеській області та Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області.