11 січня в Одеській облдержадміністрації відбулась перша в новому році апаратна нарада під головуванням очільника ОДА, Сергія Гриневецького.

Зокрема, на порядку денному стан призначення субсидій та пільг протягом минулого року.

Як стало відомо під час наради, протягом минулого 2021 року на території Одеської області житлових субсидій в готівковій формі отримали 82,2 тис. домогосподарств — 648 млн гривень з держбюджету. З них 26,6 тис. домогосподарств отримали допомогу держави на придбання скрапленого газу та твердого палива.

Загалом за минулий рік звернулося 36 тис. осіб щодо використання свого права на отримання субсидії, а відмовлено лише 2,5 тисячі громадян.

За інформацією директора департаменту соцполітики ОДА Тетяни Дементьєвої, в області продовжується впровадження інтегрованої системи «Соціальна громада», яка своєю чергою дозволяє приймати первинні документи від громадян та територіальних громад в електронному вигляді. На сьогодні вже майже всі громади підключені до такої системи.

Щодо пільг на оплату житлово-комунальних послуг на території Одеської області згідно з єдиним держреєстром на обліку знаходяться 419,6 тис. осіб, які мають право на таку пільгу. За минулий рік своїм правом скористалися 91,7 тис. громадян на суму 525,05 тис. гривень з держбюджету. 14,6 тис. пільговиків отримали знижку на паливо та скраплений газ — 27,3 млн гривень.

Як зазначив голова обласної державної адміністрації, Сергій Гриневецький — виходячи із цифр, на Одещині кожен п’ятий мешканець є пільговик, а область працює «в пільговому режимі».

Найбільша проблема отримання подібної допомоги від держави прослідковується в Березівському районі — систематичні затримки та проблеми в оформленні необхідного пакету документів.

На думку керівника області, це викликано кадровим голодом у зв’язку зі штучним створенням районів Одещини в рамках недавньої адміністративно-територіальної реформи в країні.

Відмітимо, що реалізацію соціальної політики держави здійснюють відповідні структурні підрозділи райдержадміністрацій, в сільських місцевостях уповноважені на те посадові особи, або ж ЦНАПи.