11 січня Одеський міський голова Геннадій Труханов провів виїзну нараду, в рамках якої відбулося обговорення питань проведення капітального ремонту квартири, в якій жив і працював Почесний громадянин Одеси, письменник-сатирик Михайло Михайлович Жванецький.

Про що повідомляють на сайті Одеської міської ради.

Як йдеться, знаменитий одесит жив у будинку на вул. Старопортофранківській, 133, неподалік Привозу.

До початку ремонту було проведено фото- та відеофіксацію обстановки квартири для відтворення її в автентичному вигляді. На сьогодні проводяться роботи із заміни покрівлі, зміцнення стін та фундаменту цієї частини споруди. Потім розпочнуться роботи із заміни міжповерхового перекриття, інженерних комунікацій та перестінків, а надалі оздоблювальні роботи. Паралельно проводитиметься реставрація меблів, віконних рам, дверей та ін.

«На другому поверсі в кімнатах буде організовано експозиції, а на першому планується створити сувенірну лавку. Усі роботи проводяться за згодою та під керівництвом дружини сатирика Наталії Жванецької. Ми плануємо відкрити музей-квартиру вже до цього туристичного сезону. Упевнений, він також, як і музей-квартира Леоніда Утьосова, стане одним із місць, що відвідують туристи», — розповів Геннадій Труханов.

Рішення про створення Комунальної установи «Одеський муніципальний музей-квартира Михайла Жванецького» було ухвалено 28 липня 2021 року. 

Роботи з капітального ремонту споруди проводяться за позабюджетні кошти.


Довідка

Михайло Михайлович Жванецький – письменник-сатирик, народний артист України, протягом багатьох років був президентом Всесвітнього клубу одеситів. Народився в Одесі 6 березня 1934 року. Рішенням сесії Одеської міської ради від 21 лютого 1997 року Михайлу Михайловичу Жванецькому за великий особистий внесок у розвиток культури, громадського та благодійного життя міста присвоєно звання «Почесний громадянин міста Одеси».
Михайло Жванецький помер 6 листопада 2020 року у віці 86 років.