На Одещині в Усатівському центрі первинної медико-санітарної допомоги готуються до підвищення оплати праці, відповідно встановленої Урядом мінімалки для медиків на рівні, який визначив Президент України Володимир Зеленський.

Про що повідомляє на своїй сторінці у Facebook Дмитро Чапір, голова постійної комісії Одеської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальні політки.

Як йдеться, сьогодні 13 січня Дмитро Чапір провів робочу зустріч з Усатівським сільським головою Юрієм Маковейчуком, головою профспілки Усатівського ЦПМСД, завідувачем Міжлиманської амбулаторії ЗПСМ Миколою Антощуком та директором КНП «Усатівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Оленою Рудоманенко.

На виконання Указу Президента України, Уряд встановив мінімальну заробітну плату медичним працівникам за повністю виконану місячну (годинну) норму праці на рівні не меншому, ніж 20 тис. грн для лікарів та 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу. Для лікарів первинної ланки такий рівень мінімальної заробітної плати у разі, якщо сімейного лікаря обрали не менше ніж 70% пацієнтів від оптимального обсягу практики первинної медичної допомоги. У разі неповного робочого дня вимога до мінімального рівня оплати праці застосовується пропорційно до відпрацьованого часу.

На зустрічі, детально торкнулися питання фінансової можливості комунального некомерційного підприємства щодо покриття повною мірою видатків фонду оплати праці медиків закладів охорони здоров’я на території низки громад Одеського району, які перебувають в управлінні Усатівського Центру ПМСД. Також обговорили плани розвитку та напрямки діяльності медичного підприємства на новий 2022 рік.

Нагадаємо, що влітку минулого року Володимир Зеленський ініціював значне збільшення рівня оплати праці для медиків. Уряд передбачив на 2022 рік рекордне фінансування медицини – 200 млрд грн. Завдяки сьогоднішньому рішенню Кабміну вже з 1 січня медичні працівники отримають підвищені зарплати.

Як зазначається у дописі голови профільної постійної комісії облради, КНП «Усатівський Центр ПМСД» — саме велике підприємство в Одеській області, воно обслуговує низку територіальних громад Одещини. В підпорядкуванні центру 17 амбулаторій, а також три поліклінічних відділення: Усатівське, Дачненське, Великодальницьке. Загалом працює 37 сімейних лікаря, понад 90 середнього медичного персоналу та 34 вузьких спеціалістів. Зокрема, підприємство надає послугу за пакетом № 35 – ведення вагітності в амбулаторних умовах; № 9 – профілактика, діагностика, спостереження лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах. У планах укладання договору з НСЗУ на паліативну медична допомога дорослим та дітям.