В Одесі в 2022 році тривають заходи щодо професійної адаптації учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб.

Прозо повідомляє Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради.

Як йдеться, видача направлень для отримання даної послуги, яка передбачає профорієнтацію, первинну професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації, проводиться в рамках виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432. Фінансування здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Професійна адаптація даної цільової групи охоплює працюючих, непрацюючих, безробітних осіб, яким встановлений один із вищезазначених статусів.

Серед найпопулярніших напрямків у попередні роки були: отримання водійських посвідчень, мовні курси, комп’ютерні курси різних напрямків («Розробка мобільних додатків на мові Java», «WEB-програмування», «Захист інформації в ОС Windows», «Технічне обслуговування ПК»), отримання професії водолаза, масажиста, підвищення кваліфікації за морськими спеціальностями та ін.

На даний час формується реєстр осіб, які мають бажання підвищити свій професійний рівень.

Для реалізації права на проходження профадаптації необхідно звернутися до Управління праці Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (вул. Л. Толстого, 7, будівля № 1, 2-й поверх) для подання заяви встановленого зразка.

До заяви додаються:

  • копія посвідчення, що підтверджує наявність одного із статусів;
  • копія документа, що підтверджує безпосередню участь у антитерористичній операції (операції Об’єднаних сил);
  • копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни).

Крім цього, однією з умов направлення на навчання є перебування на обліку як одержувача пільг у районному Управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання в Одесі.

Додаткову інформацію щодо професійної адаптації можна отримати за телефоном: (048) 705-16-06.