В одеському в мікрорайоні «Чорноморка» працює безпекова ініціатива правоохоронних органів «Сусідська варта», жителі одні з найперших, хто долучився до пілотного проєкту.

Про що повідомляє Відділ комунікації поліції Одеської області.

«По своїй суті, «Сусідська варта», — це активні мешканці будинку, чи то мікрорайону, чи то громади, які спостерігають за всім, що відбувається навколо, долучаються до розв’язання виявлених безпекових проблем, про які сповіщають один одного, поліцію та органи місцевого самоврядування. Це зовсім не означає, що правоохоронці, на яких покладені ці завдання, делегують їх на людей, бо мова не про затримання зловмисників. Турбота про освітлення на вулицях чи в під’їздах, замки на дверях, розбиті вікна, захаращені проїзди, несправні пожежні гідранти, покинутих тварин, загублені кимось речі, струхлявілі дерева, людей, що опинилися у небезпечному стані, – це все стосується правопорядку та громадської безпеки, так само як і пильність щодо підозрілих осіб та автомобілів», — пояснює заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП в Одеській області Дмитро Абраменко.

Як йдеться, для розвитку такого добросовісного сусідства в мікрорайоні «Чорноморка», спільної відповідальності за створення безпечного простору й оперативного обміну інформацією в телефонному додатку була створена публічна група, до якої долучилися найактивніші його жителі, керівництво та дільничні офіцери поліції територіального підрозділу поліції й представники місцевої влади. Територію «Сусідської варти» позначили інформаційно-профілактичними пам’ятками з посиланням на публічний канал, що дасть можливість під’єднатися всім, хто цього ще не зробив, але бажає.