10 лютого в Одесі, відбулась церемонія вручення восьми мобільних інклюзивно-ресурсних центрів, які матимуть працювати при створених центрах на території області.

Про що повідомляє Одеська ОДА.

Як йдеться, спеціалізовані автівки отримали 8 інклюзивно-ресурсних центрів – Доброславський (Одеський район), Березівський (Березівський район), Великомихайлівський (Роздільнянський район), Подільський (Подільський район), Татарбунарський (Білгород-Дністровський район), Болградський (Болградський район), Саф’янівський (Ізмаїльський район) та обласний ресурсний центр підтримки інклюзивного навчання комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

Церемонія відбулась за участі голови Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького.

«Це – автомобілі спеціального призначення з можливістю перевезення осіб з інвалідністю на колісних візках та обладнанням для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей. Кожен автомобіль обладнаний дидактичними матеріалами для проведення корекційної роботи логопеда, психолога та дефектолога, що є універсальним, підходить для обстеження, корекції, навчальної діяльності діток різного віку та з різними особливостями розвитку» – зазначив Сергій Гриневецький.

Як повідомляється, на сьогодні Одещина має 40 (найбільшу кількість в Україні) ресурсних центрів, але враховуючи те, що наша область найбільша за територією, має найбільшу кількість об’єднаних територіальних громад, то однією із проблем щодо супроводу навчання здобувачів з особливими освітніми потребами є бар’єрна недоступність та віддаленість сімей з дітьми даної категорії від інклюзивно-ресурсних центрів, що унеможливлює належний психолого-педагогічний супровід фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів.

Одеська ОДА спільно з обласною радою, прийняли рішення виділити кошти й придбати спеціально оснащені автомобілі, щоб фахівці з центрів громад, могли доїхати до кожного населеного пункту і надати необхідну допомогу. А наявність спеціального автомобіля в обласному ресурсному центрі підтримки інклюзивної освіти ще й дасть можливість створити мобільну бригаду фахівців з-поміж фахівців ресурсного центру для надання підтримки і методичної чи практичної допомоги  дітям з особливими освітніми потребами, їх батькам чи педагогічним працівникам.