На засіданні госпітальної ради Одеського госпітального округу, одним з ключових питань порядку денного була Стратегія розвитку регіональної системи крові.

Госпітальну раду проведено в Одесі 11 лютого, під головуванням першого заступника голови Одеської ОДА, Бориса Волошенкова. Про що чиновник повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

Як йдеться, реорганізація системи служби крові в Україні є однією з пріоритетних вимог Угоди про асоціацію України та ЄС. Уявлення про те, що «переливання крові» потрібне тільки в ургентних ситуаціях, застаріли. На сьогодні компоненти крові застосовують для лікування цілого спектра захворювань, зокрема й хронічних.

На регіональному рівні буде створено мережу закладів (банків крові), які здійснюватимуть взяття, тестування, зберігання, розподіл та реалізацію донорської крові.

У ході засідання обговорено досягнення регіональної служби крові, Стратегію реформування з метою створення в лікарняних закладах банків крові, проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення.

Також на засіданні Госпітальної Ради торкнулись й особливостей організації надання медичної допомоги в протидії Сovid-19 та розглянули позитивний приклад роботи двох лікарень області – Арцизької центральної опорної лікарні та Центральної районної лікарні Подільського району Куяльницької сільської ради. Учасники наради проаналізували хід розгортання ліжок, якість забезпечення кисневої підтримки, яка допомога надана медичним закладам Міністерством охорони здоров’я, Одеською обласною радою та місцевими громадами.

Додатково, на засіданні затверджено перелік міжсекторальних робочих груп Госпітальної ради Одеського госпітального округу за профілями: з надання екстреної медичної допомоги; з організації надання первинної медичної допомоги та з організації надання вторинної медичної допомоги.