18 лютого, в Подільському районі на Одещині провели конференцію вчителів-істориків Окнянської територіальної громади на загальну тему — «Історія населених пунктів Окнянського району: перспективи та проблеми дослідження».

Про що «Тезісу» повідомив лектор конференції, історик, член громадської організації «Краєвєд» Жосан Сергій.

Зокрема присутніх було ознайомлено з історією виникнення сіл Окнянщини, вчителі мали змогу побачити особисту бібліотеку лектора, а саме – рідкісні краєзнавчі видання, архів фотографій та документів.

Головним на конференції піднято проблемне питання малої джерельної бази у вивченні історії рідного краю, аналізу відомих краєзнавчих видань, напрямків для пошуків краєзнавчої інформації. В процесі роботи істориків, схарактеризовано архівні фонди України, в яких зберігаються різноманітні документи з історії Окнянщини. Також вчителям презентовано суспільний, загальнодоступний ресурс kraeved.od.ua, зокрема бібліотеку сайту, де можна ознайомитися з краєзнавчим матеріалом Одещини. В рамках конференції освітяни відвідали шкільний музей Бойової слави.

Краєзнавча конференція відбулась на базі Чорнянського опорного закладу загальної середньої освіти, як йдеться — це єдина школа громади, де вже понад 30 років існує шкільний музей зі значним краєзнавчим матеріалом та діє унікальна археологічна виставка.


Читайте також: