Наразі загальний масив зареєстрованої зброї, пристроїв та газових пістолетів і револьверів в громадян України складає понад 1 млн 200 тис. одиниць. Зареєстровано понад 709 тисяч власників вогнепальної зброї та понад 250 тисяч власників спецзасобів.

Про це заступник голови Нацполіції України повідомив сьогодні, 23 лютого, під час брифінгу на тему: «Безпека держави: робота поліції в умовах посиленого режиму». 

Олександр Фацевич також повідомив, що у лютому 2021 року уповноважені підрозділи видали майже 10 тисяч дозволів на придбання різних видів зброї. А за аналогічний період цього року – понад 10 тисяч 300 таких дозволів», – повідомив заступник глави Нацполіції.  

Як йшлося, люди, які захищатимуть країну у складі територіальної оборони, зможуть отримати дозвіл на зброю за прискореною процедурою: 

«Відповідна інструкція дозволяє не надавати нам деякі документи, наприклад, щодо проходження навчання чи спецперевірок. Також кожен член добровольчого формування, відповідно до закону, має пред’явити довідку про несудимість. Якщо він є членом тероборони та має посвідчення, підрозділи з контролю за обігом зброї ставитимуть в пріоритет і відпрацьовуватимуть ці документи набагато швидше, а відтак у максимально стислі строки надаватимуть дозвіл».

Водночас заступник глави Нацполіції зазначив, що наразі таких звернень від членів тероборони немає.