Враховуючи воєнний стан та ускладнення логістики, держава всіма силами здійснює оперативне постачання необхідних ліків та медичних виробів в різні куточки країни.

Нещодавно до Одеської області надійшли медичні вироби, для громадян, які страждають на бульозний епідермоліз, — повідомляє МОЗ.

Медикаменти на загальну суму 422,2 тис гривні закуплено за кошти Держбюджету України на 2020 рік за програмою «Забезпечення
медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» за напрямом «Закупівля медичних виробів для громадян, які страждають на бульозний епідермоліз».

Це біля 400 спеціальних, стерильних пов’язок для відкритих ран та 3600 серветок з нетканого матеріалу для закладів охорони здоров’я на території Одеської області.

Бульозний епідермоліз – гетерогенна група спадкових захворювань, яка характеризується утворенням пухирів на шкірних та слизових покривах з наступним утворенням рубців. Клінічний спектр варіює від локалізованого пошкодження шкіри до небезпечного для життя захворювання зі значними позашкірними ураженнями.

За даними декількох реєстрів, загальна розповсюдженість сягає 8-10 випадків на 1 млн пологів, співвідношення між хлопчиками та дівчатками 1:1.