В Одеській області 21 медичний заклад має договір з НСЗУ за пакетом медичної допомоги при пологах, про що повідомляє Національна служба здоров’я України.

В умовах воєнного стану вагітна так само має право на вільний вибір пологового будинку серед тих, які уклали договір з НСЗУ на медичну допомогу при пологах та працюють.

З початку війни Національна служба здоров’я виплатила 323 лікарням 646 820 738 грн за медичну допомогу, надану жінкам при пологах у 2022 році.

Понад 300 медичних закладів мають договір з Національною службою здоров’я за пакетом медичної допомоги при пологах. Найбільше таких лікарень на Львівщині — 22. На Одещині — 21. По 17 у Вінницькій, Дніпропетровській та Черкаській областях. Якщо ви переїхали в інший населений пункт, і не знаєте, де знаходиться лікарня з пологовим відділенням чи пологовий будинок, зателефонуйте на номер 16-77. Оператори контакт-центру НСЗУ працюють у робочі дні з 9.00 до 18.00 та допоможуть знайти найближчу лікарню. 

Нагадуємо, що на пологи породіллі потрібно брати при можливості — посвідчення особи, обмінну карту,  речі індивідуального користування для себе та дитини на час перебування у лікарні. Якщо жінка не має чогось з вказаного переліку — їй не відмовлять у наданні медичної допомоги.  Жодних благодійних внесків не потрібно. Все необхідне — і ліки, і медичні вироби — входить у безоплатний пакет послуг. Безоплатні пологи включають: 

  • надання медичної допомоги при пологах черговою акушерською бригадою, зокрема партнерські пологи, плановий чи ургентний кесарський розтин у разі ускладнень, ведення ускладнених пологів;
  • знеболення під час пологів, оперативних втручань та післяпологових процедур;
  • моніторинг стану породіллі та дитини, усі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, скринінг критичних вроджених вад серця, щеплення дитини за Календарем, харчування в стаціонарі;
  • ліки з Нацпереліку та закуплені коштом інших програм. 

Отримати медичну послугу безоплатно можна за самозверненням, за доставленням бригадою екстреної медичної допомоги, за направленням лікуючого лікаря або за направленням з іншого клінічного підрозділу лікарні чи навіть іншого закладу охорони здоров’я.

Радимо заздалегідь обрати та записати номер телефону пологового будинку, в якому плануєте народжувати. А також мати контакти територіальної оборони, представники якої допоможуть дістатись до лікарні під час комендантської години. Також після 37 тижня вагітності краще завжди тримати при собі посвідчення особи, обмінну карту вагітної, а також необхідні ліки й воду. 

Національна служба здоров’я України працює у штатному режимі та сплачує щомісяця фіксовану суму коштів закладам, щоб забезпечити безперебійне фінансування медичних закладів в умовах надзвичайного стану. Загалом з початку війни Національна служба здоров’я виплатила 323  лікарням 646 820 738 грн за медичну допомогу, надану жінкам при пологах у 2022 році.