Від початку вторгнення Росії на території України з Одеської області виїхали 232 тисячі українців та 42 тисячі іноземців.

Про таке кореспондентам Суспільного розповіла помічниця начальника Одеського прикордонного загону Олександра Ковтун.

Як йдеться, за інформацією від прессекретарки Одеської міської ради Наталі Мальцевої, за 25 днів війни з міста поїхали приблизно 200 тисяч.

Частина мешканців Одещини поїхали до Болгарії. Там їх зустрічають у Центрі допомоги українцям. За інформацією болгарської прикордонної служби, ця країни прийняла понад 100 тисяч біженців з України.

До Варни з сином переїхала Анастасія Готовська. Її родина залишилася у Білгород-Дністровському районі Одещини. Жінка розповіла – їхати з дому не хотіла, та довелося.

«Вдома залишилися мій чоловік та брат. Я не хотіла їхати, але ми прийняли це рішення. На кордоні через велику чергу мені довелося з дитиною йти три кілометри пішки та найстрашніше не це, а сама розлука. Сьогодні ми дуже сумуємо за нашими рідними, я плачу щодня та я не мала іншого виходу, мені потрібно було рятувати життя дитини», – розповіла жінка.

За її словами, у центрі допомоги українцям у Варні їх з сином забезпечили житлом та проконсультували з юридичних питань.

«Дуже сподіваюся, що незабаром війна закінчиться і ми повернемося додому, молюся про це щодня», – говорить вона.