Стан економіки в Одеській області не кризовий, адже на території не ведуться активні бойові дії, але все ж деякі галузі зазнали втрат. Про таке в ефірі «Українського радіо Одеса» розповів доктор економічних наук Станіслав Горбаченко.

За його словами, підприємства шукають можливості, аби зберігати робочі місця, сплачувати податки, тож в Одесі відкрилася більша частина ринків. Найбільше постраждали дві галузі економіки: морський торговельний бізнес та туризм. Простіше буде виходити з кризи підприємствам, що працюють у сфері послуг, харчування, ІТ-сфері.

«Щодо портів – вони закриті, і прогнози оптимістичні ми робити не можемо. Не зрозуміло, чи іноземні країни захочуть після війни з нами співпрацювати, через замінування моря», – повідомив економіст.

Завдяки державним виплатам для переселенців, ФОПів та тих, хто залишився без роботи на Одещині можливий активний грошовий оббіг.

«6500 гривень Єпідтримки, 2000 гривень для дорослих переселенців та 3000 для дітей переселенців – це ті гроші, які наші люди зможуть потім витрачати, давати заробляти своїм сусідам, колегам і ці гроші зможуть далі обертатися», – розповів Станіслав Горбаченко.


Джерело: suspilne.media