Вчора, 3 квітня в Одесі Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч з Міністром закордонних справ Греції Нікосом Дендіасом. 

Як повідомляє Служба Віце-прем’єр-міністра України, візит Міністра закордонних справ до Одеси є знаковим в контексті глибоких історичних та культурних зв’язків цієї країни з регіоном. Зокрема, Міністр прибув до міста з метою гуманітарної підтримки грецької діаспори в Одесі, а також населення міста. 

Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина подякувала Міністру за візит, що відбувся навіть незважаючи на ракетний обстріл Одеси: «Це важливий сигнал підтримки українського народу, який демонструє героїзм у відбитті воєнної агресії росії».

Зі свого боку Нікос Дендіас зазначив, що ракетна атака Одеси є нападом на мирне місто і це потрібно вважати воєнним злочином.

Міністр закордонних справ Греції заявив про готовність країни підтримати подальше відновлення Одеської області від наслідків російських бомбардувань після закінчення війни. Окремий акцент під час зустрічі було зроблено на важливості відновлення торговельного мореплавства.

Ольга Стефанішина наголосила, що росія здійснює справжній геноцид українського народу, вбиваючи та тероризуючи цивільне населення. 

«Вже зафіксовано тисячі злочинів, які вчинила російська армія, – масові вбивства, тортури,  вбивства та викрадення дітей, зґвалтування. Ми знову і знову вимагаємо від міжнародної спільноти допомогти нам зупинити ці звірства, закривши небо від російських ракет і літаків та надавши Україні необхідну зброю», – заявила Віце-прем’єр-міністр.

Сторони обговорили важливість притягнення росії до відповідальності. Греція стала однією з країн, які звернулися до Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо розслідування воєнних злочинів росії.

Предметом особливої уваги грецького уряду також є ситуація у Маріуполі, де проживає велика грецька громада. Наразі спроби доставити гуманітарну допомогу в обложений Маріуполь через переговори з російською стороною не принесли результату. Ольга Стефанішина закликала Грецію разом працювати задля того, щоб розширити роль ООН у захисті цивільного населення України.

Міністр запевнив, що Греція продовжить підтримувати Україну, зокрема через збільшення гуманітарної допомоги. Крім того, голос Греції є важливим в контексті заявки України на членство в Європейському Союзі. 

1 квітня відновлено роботу Генерального консульства Греції в Одесі – першим серед представництв країн Європейського Союзу