Після початку активної фази російсько-української війни — 24 лютого, на території Одеської області постраждало два журналісти, про що повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Як йдеться, взагалі по Україні за даними Генеральної прокуратури, рф скоєно 74 злочини відносно представників ЗМІ, серед яких 19 щодо громадян інших держав: Велика Британія — 5, Чехія — 2, США -2, Данія — 2, ОАЕ — 2, РФ — 2, Ірландія — 1, Швейцарія — 1, Франція — 1, Литва — 1.

Серед журналістів загинули 18 осіб (з яких 15 чоловіків та 3 жінки), викрадено 8 осіб (4 чоловіка та 4 жінки), отримали поранення 13 осіб, безвісно зникли 3 особи, зазнали залякування 15 журналістів. Крім того зафіксовано щонайменше 7 фактів обстрілів, які призвели до пошкодження або знищення телевеж, ТРК. Зафіксовано 22 блокування та кібератак на ЗМІ.

У Київській області постраждав — 31 журналіст, в Запорізькій — 15, в м. Київ — 7, в Херсонській — 5, в Донецькій — 5, в АР Крим — 2, в Сумській — 2, в Одеській — 2, в Чернігівській — 1, в Миколаївській — 1, в Луганській — 1, в Кіровоградській — 1, в Центральній Україні — 1.

Як зазначають у міністерстві, Україна співпрацює з низкою міжнародних правозахисних організацій та щоденно інформує їх про злочини російських окупаційних військ щодо журналістів, які у надлюдських умовах висвітлюють події на передовій.