Власники суден намагалися незаконно вивезти їх з України, змінивши національну належність, про що повідомляє Державна прикордонна служба України.

Як йдеться, прикордонники на Одещині, спільно зі співробітниками ДБР, вивчили належність суден, що опинилися у блокаді через агресію росії та забезпечили вилучення 10 суден країни-агресорки в інтересах економіки нашої держави.

Правоохоронці виявили 8 російських вантажних суден та 2 танкери, які знаходились в акваторіях портів Одещини на профілактичних ремонтних роботах.

За попередньою інформацією встановлено, що для мінімізації обов’язкових платежів до держбюджету України, вартість цих суден була занижена щонайменше у 5 разів.

Прикордонники провели фільтраційні заходи із членами екіпажів, серед яких значну кількість складали саме громадяни росії.

Результати фільтраційних заходів також долучено до матеріалів кримінальної справи за фактом зловживання владою.

Наразі судна передано на зберігання до Адміністрації морських портів України. Екіпажі перебувають на борту для забезпечення живучості суден.

Відповідні матеріали направлено до Одеської обласної військової адміністрації з ініціативою націоналізації суден на користь нашої держави.

Як зазначають прикордонники, відтепер майно країни-агресорки служитиме в інтересах України задля відновлення її економіки.