Через напад росії на Україну та повномасштабну війну багато українців втратили роботу або спроможність до щоденної праці. Хтось був змушений тікати від війни у інші міста та навіть країни. Хтось втратив домівку та звичний спосіб життя. А частина людей через хвилювання та постійний стрес не може сконцентруватися на роботі. Але продовжувати працювати бажано та навіть потрібно. Тож ми зібрали поради, як продовжити працювати тим самим допомагаючі країні перемогти.

У першу чергу потрібно подбати про власне ментальне здоров’я. Складно ефективно включатися в роботу, маючи нервове виснаженняі. Якщо до війни ви працювали з психотерапевтом — відновіть контакт та продовжуйте дбати про свій стан. Якщо ні, то рекомендуємо знайти спеціаліста, який допоможе подолати тривогу, стрес, психологічні травми. Більш детально про те, як зберегти своє психічне здоров’я: https://bit.ly/387hp6J. 

Якщо до війни ви приймали якісь ліки, призначені лікарем, обов’язково продовжуйте їх приймати.Це дозволить контролювати власний стан здоров’я та уникнути загострення хронічних хвороб.  

Складіть розпорядок дня і дотримуйтесь його. Виділіть у ньому час для роботи. Можна самостійно визначити, скільки часу на день ви готові працювати і скільки ресурсу у вас на це є. 

Скоротіть час перегляду новинної стрічки. Читайте тільки офіційні джерела, де публікується перевірена і виважена інформація. Більш детально про те, як і де читати новини, щоб зберігати спокій та холодну голову за посиланням: https://bit.ly/3JHCH8O. 

Якщо за вами збережено робоче місце, не треба кидати роботу і йти волонтером. На сьогодні потужні волонтерські рухи закривають основні потреби переселенців і армії. Ваша задача — підтримувати економіку країни.   

Якщо працюєте онлайн, облаштуйте для себе максимально комфортні умови для роботи. Звісно, воєнний час не передбачає, що це будуть умови до яких ми звикли, але намагайтесь мати свій “куточок” для роботи. 

Якщо ви втратили роботу, то спробуйте знайти інші варіанти працевлаштування. Причин, з яких українці сьогодні залишаються без роботи, дуже багато. Але втрачати надію та свій робочий потенціал не варто. Якщо ви переїхали на нове місце — орієнтуйтеся на інформаційні ресурси місцевої влади, через які можна знайти роботу. Якщо можете зберегти свою роботу онлайн, або знайти аналогічну — зробіть це. 

Пам’ятайте, кожен українець, який сьогодні робить свою роботу і продовжує вкладатися в розвиток економіки України — наближає нас до перемоги. Праця кожного важлива і цінна в ці дні. Робіть ту роботу, яку ви добре вмієте. Підтримуйте армію. Та вірте у нашу перемогу!