У складний воєнний час керівники українських зоопарків стурбовані безпекою своїх вихованців. Нерідко виникає питання про доцільність евакуації тварин до інших регіонів чи країн, повідомляють в Одеській міській раді.

Як йдеться, після всебічного та професійного вивчення цієї проблеми фахівці зоопарків України дійшли єдиної думки – для збереження життя та здоров’я тварин безпечніше залишатися на місцях.

Евакуація зоопарків спричиняє дуже великі ризики для тварин. Це крайній захід, він виправданий у виключно трагічних ситуаціях (приклад – екопарк Фельдмана у Харкові).

Позиція Європейської асоціації зоопарків та акваріумів схожа — перевага надається переміщенню тварин із небезпечних зон до зоопарків у менш небезпечних частинах України, а не до інших країн.

Фахівці Одеського зоопарку зазначають, що сьогодні зоологічний парк благополучний, і вони сподіваються зберегти тварин тут.

«Ми впораємося тут, ми разом зустрінемо нашу Перемогу, зберігши зоопарк та тварин», — наголошують працівники Одеського зоопарку.