У Ізмаїлі будуть перейменовувати вулиці, назви яких пов’язані з Росією та її радянським й імперським минулим. Крім того, у місті створять новий музейний комплекс, який всеохопно розповідатиме про історію міста.

Про це 26 травня заявив міський голова Андрій Абрамченко.

За його словами, під час війни російські топоніми є ідеологічною зброєю. На території Ізмаїлу наразі є 359 вулиць, провулків та проспектів з російськими назвами. Приблизно 100 з них названі на честь російських та радянських вчених, діячів культури та історичних персонажів. Це кожна четверта вулиця на карті.

«Це імена, які не мають відношення ні до історії України, ні до історії Ізмаїлу. Але саме вони є ідеологічною основою імперських амбіцій сучасної Росії», – розповів Андрій Абрамченко.

За його словами, у 2016 році в рамках декомунізації в місті вже було перейменовано 66 об’єктів. Сучасне перейменування буде містити кілька етапів. Процесом буде займатися робоча група, створена управлінням культури та туризму. Спочатку визначать критерії, згідно з якими формуватимуть список вулиць для перейменування. Другий етап полягатиме в аналізі сучасних назв, та виділенні тих, які будуть змінювати. На третьому етапі сформують пакет пропозицій з новими назвами вулиць. Фінальний етап – затвердження назв міськрадою.

Нові назви вулиць зображатимуть спротив українського народу у війні проти Росії, матимуть назву персоналій та історичних подій, завдяки яким Україна формувалася як незалежна держава тощо. Робота з перейменування триватиме кілька місяців. Найбільше часу витратять на приймання пропозицій та голосування.

Наразі також розробляється концепція майбутнього музейного комплексу, який створять на базі історичного музею Суворова та парку-музею «Фортеця» в Ізмаїлі, які планують об’єднати, зберігши всі експонати та документи. У експозиції буде представлена повна історія Ізмаїла без зміщення фокуса на штурм фортеці росіянами.

Нагадаємо, ми раніше також повідомляли, що в Теплодарі на Одещині проводять громадське обговорення щодо перейменування вулиць.