Через війну закінчення школи та вступна кампанія 2022 — зовсім не така, як очікувалося. Однак освітяни швидко адаптувалися до нової реальності, і замість ЗНО запровадили мультипредметне тестування. 

Національний мультипредметний тест (НМТ) відбуватиметься очно. Для цього в аудиторіях освітніх закладів облаштують спеціальні екзаменаційні центри, їх обладнають комп’ютерами. Саме за допомогою комп’ютерів випускники будуть проходити тестування.

Буде три сесії НМТ: 

основна — з 18 липня до 10 серпня 2022 року, 

додаткова — з 16 до 20 серпня 2022 року,  

спеціальна — з 12 до 16 вересня.

Тест міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та з історії України. Загальна кількість завдань – 60. На його проходження відведуть 120 хвилин.

Абітурієнти, які до 19 квітня створили реєстраційну форму для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, мають у період з 20 травня по 7 червня на своїй інформаційній сторінці підтвердити своє бажання пройти Національний мультипредметний тест та вибрати населений пункт, в якому (або поряд із яким) вони планують перебувати під час проведення НМТ.

Якщо абітурієнт не підтверджує свою участь у мультипредметному тесті, він не зможе його пройти.

Для тих, хто не встиг або не зміг зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання до 19 квітня, з 10 по 20 червня 2022 можна буде зареєструватися на додаткову сесію.

НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами.

Провести тестування заплановано в таких країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія і Швеція.