Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про адміністративну процедуру». Як повідомляє на своїй сторінці у Facebook нардеп Ігор Васильковський, цей закон намагались ухвалити понад 20 років.

Документ запроваджує правила, зокрема, для оформлення субсидій і пенсій, виділення земельних ділянок під забудову, видавання ліцензій і дозволів, проведення перевірок бізнесу, реєстрації нерухомості та підприємств.

Відповідно до положень цього Закону, заявнику більше не зможуть відмовити в наданні послуги в разі, наприклад, помилки в заяві або якщо людина зібрала неповний пакет документів.

Важливий момент – датою подання заяви вважатимуть той день, коли громадянин прийшов з нею вперше, а якщо документи помилково подали не до відповідального органу, то їх мають переслати до адресата, а не повертати назад.

Також нормативно-правовий акт запроваджує нове поняття зацікавлених осіб – це люди, яких прямо або опосередковано стосується те чи інше рішення органу влади. Наприклад, відтепер перед тим, як ухвалити рішення про виділення ділянки під забудову, владна структура має запитати думку людей, які мешкають поруч, якщо ця забудова зачіпає їх інтереси.

Негативні рішення органи влади мають мотивувати, а також доступно пояснювати людям, як їх можна оскаржити.

Загалом зміст Закону відповідає кращим європейським стандартам. Адже в його розробці брали участь не лише депутати, а й експерти, науковці, громадські активісти та представники профільних міністерств й суддівського корпусу.

Звісно він є доволі новим і складним для України. Особливо для посадових осіб, які мають його виконувати. Саме тому він набуде чинності через рік з дати його опублікування. Цього часу вистачить для навчання посадовців та погодження інших актів законодавства зі змістом цього закону.

Детальніше з положеннями нормативно-правового акту можна ознайомитись тут⬇️

http://w1.c1.rada.gov.ua/