На засіданні Кабміну затвердили перші програми у рамках проєкту. У сумі на них виділили 16 млрд. гривень – це і бюджетні кошти, і підтримка країн-партнерів. Важливий акцент цих програм – створення нових робочих місць, наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

єРобота — це новий великий проект грантового фінансування підприємців. 

Заявку на отримання гранту можна буде оформити онлайн, – зазначив прем’єр-міністр.

За тим, як одержувач розпоряджатиметься виділеними коштами, запровадять суворий контроль.

Шмигаль пояснив, що учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес. Для отримання гранту треба буде подати заявку через портал Дія чи відділення Ощадбанку, додавши до заявки бізнес-план. Протягом 10 робочих днів експерти Ощадбанку та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкта, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на рахунок громадянина.

Водночас він уточнив, що держава надає грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З цього рахунку можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду. Але витратити ці кошти за нецільовим призначенням не вийде, банк буде контролювати відповідність платежів затвердженому бізнес-плану.

Також в уряді ухвалили дві програми з фінансування аграріїв. А у найближчому майбутньому планується затвердити гранти у сфер переробки та айти, – повідомив прем’єр-міністр.