Кабінет Міністрів України підтримав програму виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я на понад 762,5 млн грн.

Про що повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Як йдеться, завдяки такому перерозподілу коштів буде забезпечена можливість закладів охорони здоров’я, що фінансуються коштом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, нараховувати медичним працівникам заробітну плату на рівні 20 тис. грн для лікарів та 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу.

«Зараз, під час війни, медики виконують абсолютно героїчну роботу, працюючи 24/7 і з пораненими захисниками, і з хворими в тилу. І ми не маємо права забувати про належну оплату їхньої праці. Ще на початку року на виконання Указу Президента ми підвищили заробітну плату медичних працівників до 20 тис. грн для лікарів і 13,5 тис. грн для середніх медичних працівників, мусимо тримати її на такому рівні, щоб вони почувалися безпечно хоча б у фінансовому плані. Тому вдячні Уряду за підтримку нашої позиції та надання пакета дофінансування для тих закладів охорони здоров’я, які з якихось причин не можуть самостійно забезпечити належний рівень оплати праці для своїх працівників», – розповів Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.