Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. С. Грушевського на своїй базі розвиває бібліотеатр, відеогеймінг та кінопокази.

Як повідомляє Тезісу обласна читальня, після бібліошоу, присвяченому дню народження Артура Конан Дойла, з елементами театральної вистави та цікавих конкурсів, а також насиченого тиждня відеогейменгу, 27 червня в залі бібліотеки відбувся творчій захід, присвячений 180-річчю від дня народження класика американської літератури Амброуза Бірса, досі майже невідомого українському читачу.

Відвідувачі дізналися про цікаві подробиці з життя письменника, ветерана Громадянської війни в США 1861–1865 рр., який став неперевершеним майстром короткої прози. Новели Бірса – подекуди страшні, подекуди комічні – відрізняються максимально реалістичним та правдивим зображенням життя і характеру мешканців США другої половини ХІХ століття, а також глибоко проникають у психологію людини, що живе в умовах воєнного часу.

Продовжуючи традицію бібліотеатру працівники бібліотеки спільно з користувачами розіграли мініатюру «Винахідливий бібліотекар», за мотивами сатиричної гуморески Бірса. Далі гості заходу ознайомились з унікальною сатиричною збіркою афоризмів Бірса, яка відома під назвою «Словник циніка», після чого змогли оцінити «Словник потопаючого» – творчу добірку афоризмів на бібліотечну тематику.

У фіналі заходу до уваги гостей було представлено уривок з художнього фільму «Ambrose Bierce: Civil War Stories» (2006) і короткометражний фільм «La rivière du hibou» – екранізація найвідомішої новели Бірса «Випадок на мості через Совиний струмок», яка отримала Оскар 1962 року.

Центральною подією заходу стала презентація двох книг, які поповнили фонд бібліотеки: Амброуз Бірс «Зібрання творів» — перше видання оповідань американського класика українською мовою, і «Історія Громадянської війни в США 1861–1865» Джеймса Форда Роудса, відомого американського історика, лауреата Пулітцерівської премії 1918 року.