Одеська районна військова адміністрація надала роз’яснення щодо підготовки до нового навчального року, які опубліковано на офіційній сторінці виконавчого органу влади в соцмережі Фейсбук.

Як йдеться, з метою забезпечення стійкого функціонування об’єктів освіти з 1 вересня 2022 року у форматі офлайн, заплановано наступні заходи:

• перевірка разом з працівниками ДСНС кожного закладу та його прилеглих територій на наявність вибухонебезпечних предметів.

• забезпечення якісної системи оповіщення, особливо для дітей з порушенням зору та слуху. (це сирени, інформаційні табло та інші способи оповіщення)

• позначення шляхів евакуації у кожному закладі (це покажчики руху та таблички, які вказують на місце укриття)

• перевірка наявності укриттів у кожному навчальному закладі або у безпосередній близькості до нього, які розраховані на всіх учасників навчального процесу. Такі споруди також мають відповідати нормам інклюзії. Якщо неможливо забезпечити укриття для усіх одночасно – навчання може проводитися в декілька змін.

• створення запасів води, медикаментів, необхідного обладнання та інших матеріалів.

• проведення на початку навчального року тренувань для персоналу та учнів щодо порядку дій у разі сповіщення сигналу повітряної тривоги;

• щодо можливості продовження в укритті освітнього процесу у випадку повітряної тривоги в регіоні і до її завершення.

Як зазначається, відповідальність за стан укриття покладається на засновника та керівника закладу освіти згідно з чинним законодавством.

Після проведення всіх робіт з підготовки до нового навчального року спеціально створені комісії з представниками ДСНС будуть проводити перевірки та оформлювати паспорти безпеки на кожен заклад освіти.

Учні шкіл, які знаходяться поруч з лінією бойових дій, будуть переведені на дистанційну форму навчання. Точка ризику – це заклади, які розташовані не ближче 40 км від до лінії бойових дій.

Як наголошують в районній військовій адміністрації, реалізація вищезазначених заходів, особливо в умовах воєнного стану, є пріоритетом. Адже спрямовані вони на створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти, збереження життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу.


Читайте також:

В Україні місцева влада має організувати навчання з евакуації учнів — Уряд

На Одещині менше половини шкіл мають укриття для очного навчання