Як зазначають в ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України», літо та спека внесла свої корективи в наше самопочуття, раціон та питний режим. Скільки ж води і як саме необхідно вживати влітку?

  1. Почнемо з кількості. Кількість води, що випивається за день, залежить від статі, віку, фізичної активності, температури повітря, харчування, стану здоров’я.
    Норми, які деякі люблять знаходити в інтернеті, можуть бути розраховані хіба що для пацієнтів, які перебувають у реанімаційному відділенні та на парентеральному харчуванні.
  2. Не можна водою запивати їжу, тому що вона не перевариться. Це також міф. Воду можна вживати під час їжі, вона не впливає на концентрацію шлункового соку і проходить через шлунок транзитом малою кривизною.
  3. Пити воду незалежно від наявності спраги, бо «так треба». Якщо не йдеться про гарячку, діарею чи блювоту, то води потрібно вживати стільки, скільки хочеться. Не слід недооцінювати свій організм. Він цілком здатний коригувати свої потреби. І потреба у воді реалізується саме через почуття спраги.
  4. Потрібно пити багато води, щоб схуднути. Вода не розщеплює жир. Як би прикро від цього не було, але саме так. Інша річ, якщо людина замість води цілий день п’є соки, компоти, фреші, каву/чай/какао із цукром або солодкі газовані напої. Так, варто замінити більшість із них на воду. Це дозволить знизити калораж на добу і сприятиме схуднення.
  5. Вода – це детокс. Ні, в організмі людини за детоксикацію відповідають нирки, печінка, шкіра та лімфатична система. Якщо ви дійсно потребуєте дезінтоксикації, то допомогу надають у стаціонарних умовах за допомогою внутрішньовенних інфузій та форсованого діурезу. А ось виводити водою «шлаки» — це не дуже хороша ідея.