В Одеській області постраждалі від військової агресії мешканці та внутрішньо переміщені особи (ВПО) зможуть отримати одноразову матеріальну допомогу за кошти обласного бюджету.

Про що стало відомо 11 липня, під час передсесійного засідання постійної комісії Одеської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, яку очолює Дмитро Чапір.

Депутатська комісія розглянула проєкт про внесення змін до рішення обласної ради від 19 лютого 2021 року «Про затвердження Порядку надання адресної цільової допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, малозабезпеченим верствам населення Одеської області».

Як повідомляє голова Дмитро Чапір, після розгляду та погодження профільною постійною комісією відповідних змін, проєкт рішення прийнято 12 липня під час позачергового пленарного засідання сесії Одеської обласної ради.

Таким чином, мешканці Одещини та переселенці які офіційно отримали статус ВПО тепер мають можливість отримати одноразову матдопомогу за кошти облбюджету, а саме за шкоду життю та здоров’ю, завдану пораненням або загибеллю (смертю) членів сім’ї у зв’язку із військовою агресією проти України. Що стосується внутрішньо переміщених осіб, задля отримання бюджетної допомоги зазначену шкоду життю та здоров’ю вони мають отримати виключно в межах Одеської області.

Розмір допомоги при загибелі члена сім’ї становитиме 100 тисяч гривень на родину, а пораненим: 50 тисяч гривень при тяжкому пораненні, 20 тисяч гривень — при середньої важкості на кожного пораненого відповідно.