В Одесі департамент охорони здоров’я міської ради нагадав батькам школярів про порядок отримання медичних довідок.

Як йдеться, Довідку № 086-1/о про результати обов`язкового медичного профілактичного огляду видає педіатр або сімейний лікар, з яким для дитини укладена декларація. Довідка містить висновок про стан здоров’я дитини, діагноз та рекомендації щодо групи з фізкультури. Термін дії довідки — один рік.

Перед початком навчального року довідку повинні отримати діти, які йдуть до першого класу. Крім консультації педіатра, першокласникам потрібен огляд вузьких спеціалістів: хірурга, ортопеда, офтальмолога, стоматолога, за наявності показань — інших фахівців. Також треба здати загальний аналіз крові з визначенням гемоглобіну.

Діти, які вже навчаються в школі, можуть пройти щорічний медичний огляд у будь-який час, не обов’язково перед початком навчального року. Потрібний обсяг обстежень для кожної дитини визначає лікар-педіатр.

Медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр створює електронне направлення, з яким можна звернутися до будь-якого медичного закладу, який має договір з Національною службою здоров’я України щодо надання амбулаторної допомоги.

Направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, дитячого стоматолога та лікаря, в якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.

Необхідні щеплення, згідно з Національним календарем вакцинації, діти можуть отримати в дитячій поліклініці протягом календарного року. Їх вносять до карти профілактичних щеплень за формою № 063/о.

До шестирічного віку дитина має отримати первинний комплекс щеплень проти гепатиту В, туберкульозу, кору, краснухи, паротиту, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції.

У шість років проводиться ревакцинація від кору, краснухи, паротиту, дифтерії, правця та поліомієліту.
У 14 років — ревакцинація від поліомієліту.
У 16 років — ревакцинація від дифтерії та правця.

Тимчасово переміщені діти шкільного віку, які наразі перебувають в Одесі, можуть пройти медичний огляд у будь-якій дитячій міській поліклініці.

АДРЕСИ дитячих поліклінік Одеси