З початку війни держава почала розробляти план заходів для допомоги громадянам у цей складний період.

Результатом стало створення платформи «єДопомога», завдяки якій українці, що потребують допомоги, можуть швидко подати заявку, а тисячі волонтерів по всій Україні допомогти нужденним.

Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради надає відповіді на найпоширеніші запитання щодо отримання допомоги та подачі заявок через соціальну платформу  «єДопомога».

1. Хто саме може розраховувати на отримання допомоги від міжнародних організацій, залишаючи заявку через платформу «єДопомога»?

Для міжнародних організацій пріоритетними є найнезахищені верстви населення, що мають соціальні статуси такі як: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб.

Заявку на платформі може залишити будь-яка людина, а от рішення щодо виплат та яким саме категоріям населення допомогти, приймають міжнародні організації.

Зі свого боку Міністерство соціальної політики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри та бази даних, що дозволяє отримувати перевірену інформацію про особу.

2. Чи є пенсіонери серед цих категорій?

Категорія «Пенсіонер» в заявці є. Але просимо звернути увагу, що запити від міжнародних організацій на реєстри заявок, як правило, мають декілька критеріїв. Наприклад, це пенсіонер+визначений регіон або інша соціальна категорія.

Так, наприклад, у крайньому реєстрі, що було надано до Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, була зазначена інформація по заявках з переліку категорій, таких як: малозабезпечені родини та особи з інвалідністю другої групи, які зареєстровані у визначених міжнародною організацією територіях (Луганська, Донецька, Херсонська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська та Запорізька області).

Зараз складний час для кожного українця, і ресурси навіть у міжнародних організацій обмежені.

На платформі «єДопомога міжнародна», у вкладені «Умови надання допомоги», є вся необхідна інформація по організаціях, які надають допомогу та кому саме вони її надають.

3. Що потрібно зробити, аби отримати допомогу?

Потрібно зайти на платформу «єДопомога» за адресою edopomoga.gov.ua. Обрати напрямок «Виплати від міжнародних організацій» і далі заповнити заявку.

Звертаємо увагу на те, що потрібно уважно заповнювати номер телефону, IBAN, ІПН (РНОКПП) та паспортні дані. Важливо також те, що тільки один з батьків може подати інформацію про дітей у своїй заяві, не потрібно в кожну заявку їх включати, адже будуть дублі та помилка.

Нагадуємо, IBAN не є обов’язковою умовою для виплати, адже деякими меморандумами передбачена можливість отримання грошового переказу.

* * * * *
Платформа «єДопомога» була створена Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Швеції з метою підтримки українців у часи російської агресії.
Платформа «єДопомога» має три напрямки:
— «єДопомога державна», на якій ви можете дізнатися як отримати допомогу від держави;
— «єДопомога волонтерська», де ви можете самостійно допомогти людям, що постраждали від війни або залишити заявку на допомогу, якщо вкрай цього потребуєте;
— «єДопомога міжнародна» — це можливість подати заявку на допомогу від міжнародних організацій.