В портах Одещини на сьогодні є підтвердження за технічною готовністю близько 15 суден, два фіналізуються. Далі буде двосторонній рух, у тому числі про підхід суден для завантаження. Спільний координаційний центр посилив спостереження за кораблями з України.

Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, в ефірі національного марафону «Єдині новини».

Перш за все вони націлені на перевезення зернових культур: кукурудзи, пшениці, ячменю, а потім – ще й олійних культур та продуктів переробки.

Нагадаємо, ми повідомляли що з Одеського порту вийшло судно на борту якого 26 тисяч тонн кукурудзи.

Кожне зі суден здатне вмістити від 10 до 60 тис. тонн.

Стосовно умов, то, за домовленостями, як пояснив Тарас Висоцький, рух вантажних кораблів має бути тільки в світлу пору доби. Крім того, для безпеки їх супроводжує протимінний плавальний засіб.

Обмежень за кількістю суден, які можуть курсувати, немає. Проте є подані заявки та узгоджений графік – тож усе має відбуватися згідно з ним, пояснив він.

Тарас Висоцький також акцентував, що дасть Україні розблокування чорноморських портів. Так, надходження від реалізації цієї продукції отримають українські фермери. Далі вони сплачують податки у державний та місцевий бюджети, чим дуже підтримають громади України, виплатять заробітні плати своїм працівникам. Ідеться про суттєві суми, адже 50 млн тонн експортної с/г продукції оцінюється мінімум у $ 15 млрд.