Оперативно-розшуковий відділ Одеського загону Морської охорони викрив схему РФ, використовуючи яку країна вивозила українське зерно, вкрадене з окупованих територій.

Про це 3 серпня повідомили в пресслужбі Морської охорони Держприкордонслужби.

За даними прикордонників, Росія використовувала судна «Матрос Кошка», «Матрос Позинич» та «Михаил Ненашев» під прапором РФ, а також Finikia під прапором Сирії. Ними українське зерно транспортували в закриті порти тимчасово окупованого Криму, які використовували як «сіру зону». На судна заочно наклали арешт.

З липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів окупованої території Криму, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства. Заходження суден під іноземним прапором до морських портів Криму кваліфікують як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, зазначили в прокуратурі.

Викрадення зерна класифікували як порушення законів та звичаїв війни. Також справу відкрили через порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.