Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України, з 1 серпня 2022 року аптеки відпускають антибіотики тільки за рецептом. Виключення – окуповані території та райони проведення бойових дій.

Як йдеться на сайті Одеської міськради, відпуск за рецептом розповсюджується на всі препарати, які відносяться до антибактеріальних лікарських засобів в усіх формах, у тому числі на очні краплі, топічні антибіотики тощо.


Нагадажмо, ми раніше повідомляли у МОЗ спростували міфи про продаж антибіотиків за новими правилами

«З 1 серпня в Україні відпуск антибактеріальних препаратів проводиться тільки за рецептом лікаря. Пацієнт звертається до лікаря, який ставить діагноз і за потреби виписує антибіотик.

До 1 січня 2023 року діють як електронні, так і паперові рецепти на антибіотики. Пацієнт йде до будь-якої аптеки і придбає антибіотик за рецептом.

Не потрібно займатися самолікуванням. У разі проблем зі здоров’ям треба звернутися до сімейного або іншого лікаря, лікар вже скаже, потрібен вам антибактеріальний препарат чи ні.

Медична система міста Одеси готова, і з 1 серпня працює з питань виписки електронних рецептів. Вже є досвід роботи з електронними рецептами для інсулінозалежних пацієнтів. Нарікань від містян немає», — зазначив Левон Нікогосян, в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Одеської міськради.

З 1 серпня відпуск антибіотиків – за рецептом лікаря. Як це працює