Сьогодні, 15 серпня в День археолога, широкому загалу вперше представлена нова книжка історика, члена ГО «Краєвєд» Сергія Жосана — «Стародавня історія Окнянщини».

Як повідомляє «Тезису» автор видання, матеріал про історичне дослідження одеського краю, відомості про давнє минуле та археологічні знахідки. В книзі викладено історію терен в рамках Окнянського (Красноокнянського) району – адміністративно-територіальної одиниці Одеської області, яка існувала у 1925-2020 роках.

Дане дослідження охоплює період від появи першої людини на території Окнянщини і до 1700 року.

Загалом, це вже третя книга Сергія Жосана. Ідея про написання «Стародавньої історії Окнянщини» виникла ще за часів навчання на історичному факультеті Південноукраїнського національного університету ім. К.Д.Ушинського у 2009 — 2014 роки. Саме тому, за такий тривалий час було зібрано чималий обсяг матеріалу про сиву давнину Окнянщини, незважаючи при цьому на малу матеріальну базу.

— В ці важкі часи для нашого народу, все ж вдалося представити широкому загалу свою книгу з історії рідного краю — «Стародавню історію Окнянщини». У 2015-2019 роках було проведено ряд розвідок вздовж річок Ягорлик та Тростянець з метою виявлення слідів стародавнього населення. Результатом цих пошуків стала не тільки ця книга, а й створена археологічна виставка, яка експонується в моїй рідній Чорнянській ЗОШ Окнянської громади на Одещині, — розповідає автор, Сергій Жосан.

Наразі невеликий друкований тираж книжки «Стародавня історія Окнянщини» перебуває у продажі. Всі подробиці можна дізнатись безпосередньо у автора, зв’язавшись з ним у соціальній мережі Facebook.


Читайте також:

В Подільському районі відбулась конференція вчителів-істориків Окнянської громади

В Подільську на Одещині пройшла виставка старовинних книг з приватної колекції Сергія Жосана

На півночі Одещини презентують приватну колекцію старовинних книг — історія краю

Одеські краєзнавці представлять свої роботи на науковій конференції із міжнародною участю