За офіційними даними від початку бойових дій в Україні загинула 361 дитина, ще більше отримали поранення різного ступеню важкості. Новонароджені, ще не народжені, діти “Сонця”, малюки, які мріяли вирости та розфарбувати світ фарбами своїх мрій. Ця трагедія завжди буде нагадуванням того, що дорослі несуть відповідальність за дітей та мають підтримувати їх, а не знищувати…

Саме цим новим, страшним та гірким реаліям дитинства, за словами директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОВА Олени Олійник, і буде присвячено проєкт — інсталяція «Дитинство.2022».

«Інсталяція представлятиме собою 118 протитанкових установок, які будуть розміщені на площі перед будівлею Одеської обласною військової адміністрації, на проспекті Шевченка. На верхніх швелерах будуть розташовані перевернуті солдатські каски, в яких висадять квіти. Це — фундамент духовності, який навіть в таких жорстких реаліях буде проростати світлими фарбами. Діти спільно з художниками додадуть фарб, розмалюючи «горщики» для квітів улюбленими кольорами, емоціями та враженнями» — говорить Олена Олійник.

За словами автора інсталяції Андрія Любова, цей проєкт — ода головним речам, символ сенсу нашої боротьби з російським агресором. Кожна квітка символізує дитину, у якої війна забрала життя. Проєкт сповнений алегорій, метафор, але найголовніше, він нагадає кожному про те, що нам є за що боротись.