До Одеси з офіційним візитом 29 серпня приїхала віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук.

Спочатку міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій оглянула умови проживання для переселенців в кібуці ГО «Добрий Самарянин». Окрім житла, там також є теплиці, де вирощують овочі та ферма. Людям, котрі проживають у кібуці довготерміново, пропонують вибрати для себе діяльність, аби займатись господарством. Нині там в резерві є 200 ліжок, однак Ірина Верещук зазначила, що розгляне можливість розмістити там близько 80 переселенців, яким влада і волонтери допоможуть з продуктами.

«Наші внутрішньо переміщені особи часто не хочуть йти на роботу, позаяк тих гуманітарних пайків, які дають, вистачає, щоб прогодуватися. Тих медикаментів і засобів гігієни вистачає, щоб забезпечити себе і свою сім’ю і виходить, що працювати уже й не треба. Бо є допомога грошова, є виплата з держави і робота не є в пріоритеті. І я запитую: що роблять люди? Скільки ВПО мають, до прикладу, роботу. Виявляється, що це лише 10%. Тому якщо ви пропонуєте та відразу даєте роботу, це дуже важливо«, — зазначила Ірина Верещук.

Також міністерка зустрілася з переселенцями в одній з одеських шкіл. Вона зазначила, що попри складну ситуацію у більшості внутрішньопереміщених осіб, вони не втрачають оптимізму, продовжують працювати, а діти очікують повернення на навчання в рідні школи.


Джерело