Колеги із Миколаївщини звернулись до Одеської обласної ради із проханням відновити роботу ДЗ «Спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій імені В.П. Чкалова» МОЗ для можливості розміщення там дітей у супроводі батьків або опікунів, які своєю чергою перебувають в районах ведення активних бойових дій на півдні країни.

Про що стало відомо 05 вересня, під час засідання постійної комісії Одеської облради з питань охорони здоров’я та соцполітики під головуванням Дмитра Чапіра.

Наразі мова йде про понад сто дітей, які постійно проживають в окремих районах Миколаївській області, а також евакуйованих із сусідньої Херсонщини. В пріоритеті на цей час — діти з особливими потребами та діти з інвалідністю.

В самому санаторії імені Чкалова повідомляють, для розміщення дітей із дорослими, необхідне термінове вирішення низки питань, а саме оплати комунальних послуг, харчування та виведення із простою працівників закладу і оплата їх праці. Також безпечне перевезення дітей із зони бойових дій до Одеси.

Профільна постійна комісія Одеської облради, після розгляду та обговорення листа колег із Миколаївщини, інформації керівництва клінічного санаторію в Одесі та Департаменту охорони здоров’я обласної державної (військової) адміністрації, прийняла свої висновки і рекомендації.

Всю інформацію обласні депутати взяли до відома, а також вирішили про необхідність профільним департаментам Одеської ОВА з охорони здоров’я та соцполітики в стислий термін надати постійній комісії пропозиції щодо можливості розташування згаданої категорії дітей у закладах охорони здоров’я та соціальної сфери обласного підпорядкування. Після отримання запитуваної інформації, продовжити розгляд питання.

— Спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій імені В.П. Чкалова, як державний заклад перебуває у підпорядкуванні Міністерства охорони здоров’я України. Після введеного воєнного стану, планове прийняття у клінічному санаторії призупинено відповідно до наказу МОЗу. Додатково, наша профільна постійна комісія звернулась до Міністерства охорони здоров’я щодо можливості розгляду відновлення роботи санаторію, а такою своєю чергою ми почали активно шукати можливість розміщення дітей саме у закладах охорони здоров’я та соціальної сфери обласного підпорядкування, — повідомляє голова постійної комісії, Дмитро Чапір.