Верховною Радою прийняла законопроєкт № 7687 про зміни в порядку бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Про що повідомляє Одеська ОВА зазначаючи, що Закон набирає чинності після підпису Президента з дня, наступного за днем його опублікування.

«Ухвалено рішення, якого надзвичайно потребувала українська економіка, оновлені правила бронювання працівників дозволять зберегти кадровий потенціал та здатність нормально працювати підприємствам, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення. При цьому буде збережено та навіть посилено обороноздатність країни. Адже стабільно функціонуючий «другий фронт» стане ще більш надійною опорою для ЗСУ», — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За словами заступника Начальника Одеської ОВА Дмитра Радулова, на даний час в рамках оновленого законодавства опрацьовується питання щодо бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації з підприємствами, установами та організаціями, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення Одещини.

Згідно розроблених Міністерством економіки та ухвалених змін до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:
• на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
• на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;
• на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України;
• в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів.

Порядок та організація бронювання, переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.