Алгоритму тактичної допомоги пораненим за військовими протоколами MARCH та ТССС правоохоронців навчила медсестра держустанови «Територіальне медичне об’єднання МВС України по Одеській області» Ірина Паршикова.

Алгоритм MARCH – це конкретний порядок дій, які мають проводитися при виявленні людини з пораненнями під вогнем або в «червоній» зоні. Розшифровується він як:

M (Massivebleeding) – Масивна кровотеча.

A (Airway Management) – Управління дихальними шляхами.

R (Respiration) — Дихання.

C (Circulation) — Циркуляція.

H (Head injury / Hypothermia / Hypovolemia) – Травма голови / Гіпотермія / Гіповолемія.

Використання саме цього алгоритму дозволяє на 80 % підняти рівень виживання поранених українців, які сьогодні дають відсіч російському агресору.

Алгоритм TCCC (Tactical Сombat Сasualty Сare) рекомендується застосовувати у «жовтій» або «зеленій» зонах, коли ви вже не перебуваєте під вогнем та можете сконцентруватися на наданні допомоги пораненому в повному обсязі. Він визначає пріоритети і порядок дій в наданні допомоги пораненому.

Будь-яка людина повинна мати базові навички надання першої домедичної допомоги. Адже навіть у мирний час трапляються надзвичайні ситуації, а зараз, в умовах воєнного стану, і поготів. Тож не нехтуйте і подивіться відео. Нехай ці знання завжди будуть з вами, але ніколи не знадобляться.