Національний перелік основних лікарських засобів містить перелік основних безпечних лікарських засобів із доведеною ефективністю, які використовуються під час лікування найпоширеніших захворювань в Україні. Медзаклади закуповують  ліки з  Нацпереліку  самостійно. 

 В Нацперелік входить  понад 400 лікарських засобів. В нього включені ліки від серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок тощо.  

Для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Нацпереліку надаються безоплатно на весь період  лікування. 

 Дізнатися, які з призначених ліків входять до Нацпереліку, тобто які пацієнт має право отримати безкоштовно, можна:

 безпосередні в постанові: https://cutt.ly/M1inspJ;

 на сайту або за допомогою додатку «Ліки Контроль»: http://likicontrol.com.ua.

Чи є в медзакладі ліки, які  входять до Нацпереліку можна:

 на інформаційних стендах лікарні. Цю інформацію комунальні та державні медзаклади мають оновлювати щотижня. Також інформація про наявність ліків має публікуватися на офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь.

 на сайті “Є ліки”: https://eliky.in.ua. 

 Якщо під час лікування пацієнту відмовляють безоплатні ліки з Нацпереліку слід звернутися до головного лікаря медзакладу. Якщо питання не вдається вирішити – зверніться в місцевий департамент охорони здоров’я. Якщо і це не допомагає –  залишіть скаргу на сайті НСЗУ: https://service.e-health.gov.ua/…/osobisti…/citizen-form або на електронну пошту info@nszu.gov.ua з детальним описом проблеми, яка виникла із забезпеченням ліками.