В Подільському районі поліція затримала злочинну групу, яка з метою збагачення займалась незаконною порубкою, перевезенням та збутом лісоматеріалів на території Одеської області.

Про що повідомляє ГУНП в Одеській області.

Як йдеться, злочинна група налічувала двадцять жителів віком від 20-ти до 47-ми років, в тому числі складалась з осіб вихідців з Кавказьких регіонів.

В ході проведення слідчо-розшукових заходів поліцейські встановили та підтвердили завдані правопорушниками збитки державі на загальну суму більше мільйона гривень. Остаточна сума збитків, завданих екології та державі, буде встановлена екологами та експертами за результатами обстеження місць вирубки лісових насаджень.

В результаті проведених заходів, одного організатора з двома активними учасниками правоохоронці затримали на «гарячому» на місці вчинення правопорушення. Ще чотирьох їхніх спільників – на місці зберігання та оброблення викраденої деревини.

У місцях зберігання та збуту викрадених лісоматеріалів, в оселях, де проживали фігуранти, й автомобілях, якими вони користувалися, поліцейські виявили та вилучили знаряддя вчинення злочину – бензопили, сокири, близько 100 кубометрів викрадених лісоматеріалів, гроші, здобуті злочинним шляхом, у сумі 550 000 гривень, товарно-транспортні накладні з ознаками підробки, чорнові записи щодо обсягів викраденого та реалізованого, мобільні телефони, які використовувалися під час вчинення злочинів, а також автомобілі, які використовувалися для перевезення викраденого.

За наявності достатніх доказів слідчі поліції повідомили учасникам злочинної групи про підозру в незаконній порубці дерев, перевезенні та збуті незаконно зрубаних лісоматеріалів, що спричинило тяжкі наслідки. Цей злочин передбачений ч. 4 ст. 246 Кримінального кодексу України і карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Сімох підозрюваних правоохоронці затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Відносно ще двох осіб готуються матеріали для оголошення їх у міжнародний розшук. Проводиться робота щодо надання кримінально-правової оцінки іншим учасникам злочинної групи.

Слідство триває.