Ракетні обстріли української інфраструктури, якими тероризує росія, призвели до відключення електроенергії в домівках українців. Вони можуть бути плановими та екстреними. У будь-якому разі вони часті, а попереду ще ціла зима, під час якої погодні умови лише посилюють тиск на українську енергомережу.

Результатом вимкнення електроенергії стає погана робота операторів мобільного зв’язку та інтернету. Ну і сам факт відсутності енергопостачання до вашого будинку чи квартири вже говорить про те, що домашньою мережею скористатися не вийде, й до відновлення енергопостачання доведеться жити в інформаційному вакуумі, що, погодьтеся, в умовах війни геть кепський варіант.

Тисячі українців, як вихід, застосовують генератори, однак і тут є низка своїх обмежень та перепон, але це інша історія. Сьогодні ми розкажемо вам про те, як без електроенергії та генератора залишатися онлайн.

Цими знаннями поділився IT-спеціаліст Сергій Сафонов на спеціалізованому форумі DOU.

Він розповів, що живе в багатоповерховому будинку, де зникає мережа під час відключення електроенергії, а мобільного інтернету вистачає хіба що на отримання повідомлень раз на 5 хвилин. Відтак Сергій якийсь час брав свій інвертор і виїжджав на авто в сусідній район, де був мобільний інтернет. Працював прямо з машини. Оскільки це незручний варіант, Сергій почав метикувати і знайшов рішення.

Він розповідає, що для того, аби дротовий інтернет потрапив до вашої квартири чи будинку, треба, щоби працювало обладнання провайдера, проміжні комутатори та роутер.

За його словами, обладнання провайдера майже всюди під’єднано до резервного живлення та генераторів. Тому можна сміливо розраховувати, що сигнал є.

Щодо проміжного обладнання, то воно буває не завжди. Наприклад, у приватному секторі трапляються випадки, коли прямо в будинок заходить оптоволокно. У такому разі залишається, лише заживити роутер. Якщо ж комутатор є, то вихід також є.

Сергій каже, що зазвичай їх встановлюють у підвалі будинку або на технічному поверсі. І вже від нього розводять звичайні дроти витої пари, які вставляються в роутер. Тому у разі відключення будинку від електромережі, зникає живлення також і в комутатора, унаслідок чого зникає інтернет у квартирі. Відтак потрібно забезпечити живлення цього комутатора, щоб відновити інтернет. Найпростіше це зробити за допомогою джерела безперебійного живлення, так званого UPS. У такий спосіб можна отримувати сигнал із комутатора до чотирьох годин. Інший варіант — з’єднати безперебійний блок живлення з акумулятором на 12 В і під’єднати до комутатора. Такий спосіб живлення дозволить отримувати інтернет упродовж 9 годин.

Коли комутатор заживлений, ваші дії переносяться у квартиру чи будинок, і тут є два варіанти розвитку подій. Перший простий, але підходить, лише для тих людей, які не використовували роутер. Їм достатньо під’єднати інтернет-кабель до ноутбука чи персонального комп’ютера.

Якщо ж доводиться застосовувати другий варіант, то найочевидніший спосіб увімкнути роутер — це приєднати його до UPS. Однак, за словами Сергія, це задоволення нині не з дешевих. Відтак він пропонує інше рішення, а саме — використати PowerBank. Щоправда, роутер потребує живлення в 9 або 12V, а PowerBank дає 5V. Тому потрібно застосувати DC-DC підвищувач напруги. Їх можна придбати за кілька сотень гривень. За розрахунками Сергія, 10 000 мАг має вистачити на 4 години роботи роутера.


Джерело: АрміяInform