В Одеському регіоні медзаклади, які проводять вакцинацію, забезпечені всім необхідним для цього. 

Адреси та контакти тимчасових пунктів щеплень 

https://list.covid19.gov.ua/

Чи можуть вам ввести вакцину, яка зіпсувалася у період знеструмлення?

Відповідь коротка: Ні. Виникнення таких ситуацій неможливе.

Медична система розпочала підготовку до можливих відключень світла заздалегідь. Регіональні склади зберігання вакцин і більшість центрів первинної медико-санітарної допомоги обладнані генераторами. Усі заклади охорони здоров’я, які займаються вакцинацією, мають чіткий алгоритм дій на випадок знеструмлення, а медики пройшли додаткове навчання і знають, що робити.

Заклади первинної медико-санітарної допомоги, що надають послуги з вакцинації, можуть зберігати вакцини для рутинних щеплень та проти COVID-19 від 1 тижня до 1 місяця. Навіть попри періодичне знеструмлення через терористичні дії російської федерації. 

Кожен медзаклад, який проводить вакцинацію має: 👇

 холодильник для вакцин об’ємом, достатнім для одномісячного запасу вакцини;

 реєстратор температури (спеціальний пристрій для безперервного контролю температури вакцини);

 індикатор заморожування вакцини;

 термосумки із двома повними комплектами холодових елементів на кожну (4 холодові елементи на 1 комплект), обсягу яких вистачить для транспортування/тимчасового зберігання всього об’єму вакцин, що є на зберіганні у закладі;

 електрогенератор та паливо до нього в обсязі, достатньому для щоденного використання холодильного обладнання для зберігання вакцин протягом щонайменше 15 днів.

ℹ Заклади охорони здоров’я, які отримують вакцину щотижня, забезпечуються запасом вакцин лише після повного звітування про використання вакцини за попередній тиждень та підтвердженої кількості вакцин, що залишилися з попереднього тижня.

ℹ Всі вакцини, що застосовують у закладах охорони здоров’я, якісні й ефективні, тож зберігайте спокій, вакцинуйтеся і будьте здорові!