В Україні тепер для охочих отримати водійське посвідчення діятиме новий алгоритм підготовки в автошколі та складання іспитів. 

Про це повідомили в Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ.

На першому етапі потрібно обрати акредитований навчальний заклад та пройти теоретичний курс навчання. Потім за допомогою онлайн — тренажера готуєтеся до іспиту у сервісному центрі МВС. 

Наступний етап – практична підготовка. Майбутній водій опановує водійські навички, здає практику водіння в автошколі та отримує свідчення. Після цього потрібно звернутися до сервісного центру МВС та успішно скласти практичний іспит, щоб отримати посвідчення.

Тобто, згідно з новими правилами, тепер практику водіння можна розпочати вивчати лише після складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС. Після цього – практичний іспит спочатку в автошколі, а потім – у МВС.

Нагадаємо, українські біженці зможуть використовувати свої національні водійські права на території ЄС без необхідності їхньої заміни. Відповідний проект був ухвалений ЄП. Українські біженці можуть використовувати свої водійські права доти, поки мають статус тимчасового захисту. 

У разі втрати прав можна буде оформити нові в ЄС. Однак потрібно буде отримати підтвердження від української влади про дійсність прав і надати довідку, що підтверджує фізичну і психологічну готовність сідати за кермо.