Одна із головних цілей медичної реформи – створення єдиного медичного простору. Коли всі медзаклади доступні для пацієнта, лікарні працюють за єдиними правилами та стандартами, а сам пацієнт може обрати будь-який заклад країни для лікування. 

Продовжується поступовий перехід відомчих лікарень, закладів «третинки» та інститутів Національної академії медичних наук до фінансування за Програмою медичних гарантій.

 З початку року стартував пілотний проєкт, за яким до Програми медичних гарантій приєднується Національний інститут раку. Це важливо тому, що інститут раку – лідер у лікуванні онкологічних захворювань.  

Медичний заклад подав пропозиції на укладення договорів з НСЗУ за 16 пакетами, за якими пацієнти зможуть отримувати послуги безоплатно. Зокрема такі:

🟢 Раннє виявлення онкозахворювань (мамографія, гістероскопія,  езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія, бронхоскопія) 

🟢 Хіміотерапевтичне лікування 

🟢 Радіологічне лікування 

🟢 Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям

🟢 Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям

🟢 Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями 

Інститут вже почав приймати пацієнтів за електронним направленням від сімейних лікарів або лікарів-онкологів регіональних онкоцентрів. 

☑ Записатися на прийом до Національного інституту раку можна за номером 044 293 21 50. Або звернутися одразу в реєстратуру з електронним направленням від сімейного лікаря чи лікаря-онколога.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила закон (№ 1962-IX), який дозволить провести трансформацію відомчих лікарень та закладів «третинки» на державні некомерційні підприємства (за зразком комунальних неприбуткових підприємств).