НАБУ і САП викрили «на гарячому» мера міста Рені Ігора Плехова та депутата Ренійської міської ради Івана Подойлова під час отримання ними неправомірної вигоди у вигляді 50 тис. дол. США.

Про це повідомляє начальник Одеської ОВА Максим Марченко.

Як йдеться, наразі тривають слідчі дії та вирішується питання про повідомлення їм про підозру. Особи затримані у порядку ст. 208 КПК України.

За даними слідства, депутат за попередньою змовою з міським головою отримав частину неправомірної вигоди в сумі 50 тис. дол. США від громадянина за забезпечення передання йому в оренду земельної ділянки комунальної власності площею близько 2,5 га.

Загальна сума неправомірної вигоди, про надання якої прохали посадовці, становила 100 тис. дол. США.

Осіб викрито «на гарячому» одразу після одержання ними частини обумовлених коштів.

Після повідомлення особам про підозру прокурорами САП вирішуватиметься питання про обрання запобіжних заходів.

Чекаємо на рішення суду, який доведе або спростує їхню провину. Тим не менш сам прецедент говорить про те, що не всі розуміють, чим насправді повинні займатись на своїх посадах держслужбовці, особливо під час війни. Тож закликаю всіх посадових осіб незалежно від займаної посади виконувати свої обов’язки та працювати на благо мешканців Одещини і перемогу, а не створювати подібні ганебні прецеденти., — пише Максим Марченко.


Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.